Nowy numer 3/2021 Archiwum

Najlepszego, Skierniewice!

– Marzę o tym, by miasto, w którym mieszkam i żyję, rozwijało się, by omijały nas wszelkie niepowodzenia. Życzę mieszkańcom, by byli dumni z miasta i z tego, że są skierniewiczanami – mówił Krzysztof Jażdżyk, prezydent.

Przez trzy dni mieszkańcy, włodarze i goście świętowali 561. rocznicę nadania praw miejskich prymasowskim Skierniewicom. Z okazji urodzin były: tort, koncert, a w poniedziałek 19 lutego – uroczysta gala. W dniu urodzin mieszkańcy mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Za darmo były także wejścia na basen i do kina. Nie zapomniano też o modlitwach za żyjących i zmarłych mieszkańców. W niedzielę w parafii św. Jakuba Apostoła została odprawiona uroczysta Msza św.

Herosi obiecali pomoc

Świętowanie rozpoczęło się 17 lutego. Tego dnia na skierniewickim rynku zagrał zespół Zakopower. Przed koncertem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Skierniewiccy Herosi. Zadaniem uczestników było wykreowanie bohatera na wzór znanych postaci komiksowych lub filmowych, stworzenie jego historii, wykazanie związku ze Skierniewicami oraz zaprojektowanie stroju i wykonanie go własnoręcznie lub – w przypadku nieletnich uczestników – przy pomocy rodzica. Na zwycięzców czekały m.in. skuter, telewizor i tablet. Nagrody otrzymali: Maksymilian Kłosiński, Dominika Szymańska i Dave Byczko. Nagrodę główną – skuter – zdobyła Maja Sobieszek. W młodszej kategorii wyróżnieni zostali: Aleksander Kłosiński, Adam Ziombski i Krzysztof Ulanowski. Wszyscy herosi zgodnie deklarowali, że w razie potrzeby są gotowi przybyć miastu na ratunek.

– Mam nadzieję, że w Skierniewicach nigdy nie będzie potrzeby wzywania superbohaterów – mówił prezydent Jażdżyk. – Cieszę się natomiast, że w tym roku po raz pierwszy jest ten konkurs. Mam nadzieję, że w przyszłym również uda się go zorganizować i będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Staramy się co roku wprowadzać coś nowego. Trzeba przyznać, że autorzy tych projektów włożyli w nie dużo pracy. Trzeba też podziękować sponsorom za cenne nagrody.

W czasie koncertu, a potem także podczas uroczystej gali nie zapomniano o mieszkańcach potrzebujących pomocy. Fundacja „Chodźmy razem” zbierała pieniądze do puszek na leczenie chorego na nowotwór Jakuba Stefanowskiego. Za datek złożony do puszki można było otrzymać jubileuszową przypinkę „Najlepszego, Skierniewice!”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama