Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dary od uczniów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach włączyli się w akcję dobroczynną, organizowaną podczas DDK na rzecz dzieci z Domu Samotnej Matki w Krakowie.

Od dorocznego spotkania kobiet dzielą nas już tylko trzy dni. W tym roku po raz pierwszy poprosiliśmy wszystkie Panie by wybierając się na Diecezjalny Dzień Kobiet, zabrały ze sobą nie tylko kawałek ciasta, dobry humor i chęć wspólnego świętowania, ale także jakiś drobiazg dla Domu Samotnej Matki w Krakowie. Zebrane dary przekażemy s. Teresie Pawlak, albertynce, która opowie uczestniczkom wydarzenia o swoim powołaniu, wierze i pracy z samotnymi matkami i kobietami wychodzącymi z bezdomności.

W czynne praktykowanie miłosierdzia (zbiórkę darów) włączyli się uczniowie klasy IV B, ze SP im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach, którzy na godzinę wychowawczą przynieśli zabawki, ubranka i kosmetyki dla krakowskich dzieci. Co warto wspomnieć siostra Teresa Pawlak z Sanktuarium Ecce Homo, jest im znana z grudniowego spotkania o życiu i twórczości Brata Alberta Chmielowskiego, jakie miało miejsce w szkole. – W tym roku po raz pierwszy osobiście nie będę mogła uczestniczyć w DDK. Pomyślałam, że chciałabym jednak mieć mały wkład w organizowaną akcję dobroczynną – mówi Anna Kłosińska, wychowawca klasy IV b. – Kupując drobiazg, postanowiłam zachęcić także swoich uczniów do włączenia się w to dzieło. Przy okazji zbiórki rozmawialiśmy o Wielkim Poście i jałmużnie. Zaskoczyły mnie zaangażowanie, empatia i ofiarność czwartoklasistów.  W niektórych oczach widziałam łzy wzruszenia. Cieszę się, że na wspólne zakupy większość uczniów wybrała się ze swoimi rodzicami – dodaje wychowawczyni.

Zbiórka darów to nie jedyne zaangażowanie społeczności Klasyka. Drugi rok z rzędu szkoła wypożycza krzesła potrzebne dla Pań uczestniczących w wydarzeniu. Również wielu wolontariuszy z Gimnazjum i Liceum włącza się w pomoc i organizację, za co bardzo dziękujemy. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL