V Diecezjalny Dzień Kobiet - wydarzenie, które podkreśla prawdę, że kobieta jest tą, która przekazuje wiarę, uczy miłości i kształtuje całe pokolenia
Głównym organizatorem jest redakcja „Gościa Łowickiego”. 3 marca kilkaset pań podczas wykładów i świadectw podejmie refleksję nad wychowaniem i samowychowaniem, a także nad rolą kobiety w rodzinie i społeczeństwie.
Wstępem do rozważań będą słowa wypowiedziane podczas I DDK przez dr Marię Rogaczewską, która przekonywała, że istnieje kobieca twarz odwagi, wiary, męstwa, duchowości i mistrzostwa.
Ks. Paweł Śmigiel, teolog i terapeuta, duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej, wskaże kobietom, jak pracować nad sobą, jak kształtować dojrzałą postawę wobec życia i budować trwałe relacje.
O mocy słowa, wypowiadanego i pisanego, które ma wielki wpływ na serce i myśli kobiety, opowie także Małgorzata Nawrocka, pisarka, poetka, autorka ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży.
S. Teresa Pawlak, albertynka, podczas spotkania podzieli się świadectwem wiary i opowie o pracy z samotnymi matkami i kobietami wychodzącymi z bezdomności.
Obszerne relacje z tych spotkań będzie można śledzić jutro w naszym serwisie internetowym.
Pierwsza cześć wydarzenia, któremu towarzyszy hasło: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Mistrzynie życia", odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym "Maraton" w Skierniewicach. Podobnie, jak w latach ubiegłych, na przybyłe niewiasty czekać będzie wiele niespodzianek, prezentów i atrakcji. Jedną z nich będzie koncert Jerzego Filara, wokalisty, kompozytora, wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej, współtwórcy grupy Nasza Basia Kochana.
W centrum spotkania będzie Msza św. w skierniewickim kościele św. Jakuba pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby. Podczas Eucharystii kobiety podziękują Bogu za dary, jakimi je obdarzył, odmawiając Litanię Chwały. Po raz pierwszy zostaną wręczone także statuetki Anioła Dobroci. Otrzymają go firmy, osoby, które niemal od początku wspierają ideę DDK.