Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wrócili z medalami

We wtorek 13 marca zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Znakomity wynik uzyskały dwie drużyny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Źródła" w Skierniewicach.

Dwa tysiące uczestników z Polski, kilkanaście drużyn zagranicznych m.in. z Chin, Meksyku, Grecji, a także 150 wolontariuszy, wzięło udział w trzydniowych spotkaniach i warsztatach we Wrocławiu podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Co roku podczas olimpiady grupy spotykają się i prezentują rozwiązanie wybranego przez siebie wyzwania drużynowego, a także podejmują nieznane sobie wcześniej wyzwanie "na już". Zwycięzcy otrzymują prawo wyjazdu i reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w USA.

W tym roku w kategorii technicznej srebrny medal zdobyli "Podróżnicy Marzeń ze Źródeł" w składzie: Lena Kazimierczuk, Elvis Paluchowski, Karol Grzejszczak, Jacek Bibik, Paweł Karcz i Mikołaj Kwiatkowski. Niewiele zabrakło do złotego medalu i reprezentowania Polski na światowym finale w Orlando. Nasza drużyna była najlepsza w Polsce, ale do szczęścia zabrakło wyniku punktowego.

W kategorii konstrukcyjnej brązowy medal zdobyła drużyna "Konstrukcyjne Szachy-Maty" w składzie Rafał Brzeziński, Paweł Kryczka, Miłosz Kornacki, Jacek Adamala, Wojtek Adamala i Tomek Adamala.

Medalu mimo świetnego występu nie udało się zdobyć drużynie "Gigantek Muzykantek" w kategorii artystycznej.

Warto wspomnieć, że przez cały rok przygotowań, a także podczas zawodów, ogromną pracę wykonała z drużynami trenerka Agnieszka Caban, nauczycielka klasy 1A NSP "Źródła".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy