Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie go nam brakowało

Zmarł Michał Wieczorek, asystent diecezjalnego duszpasterza sportowców diecezji łowickiej. Piłkarskie turnieje ministrantów i lektorów zostały przeniesione na inny termin.

W piątek 16 marca zmarł Michał Wieczorek, asystent diecezjalnego duszpasterza sportowców diecezji łowickiej. W związku z tym zaplanowane turnieje finałowe w poszczególnych kategoriach wiekowych XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej, które miały się odbyć 17 marca w Cielądzu, 24 marca w Międzyborowie i 7 kwietnia w Wiskitkach, zostały przeniesione na 21 kwietnia do Skierniewic.

Jak informuje ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców diecezji łowickiej, w Skierniewicach zawody zostaną przeprowadzone we wszystkich 4 kategoriach - ministrant, lektor młodszy, lektor starszy i open. Rozpoczną się Mszą św. w intencji śp. Michała Wieczorka. Eucharystii przewodniczyć będzie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

Śp. Michał Wieczorek urodził się 12 kwietnia 1985 roku. Mieszkał w Rawie Mazowieckiej i związany był z miejscowymi parafiami. Najbardziej z parafią pw. Świętego Pawła od Krzyża, gdzie posługują ojcowie pasjoniści. Świetny organizator, angażował się w wiele inicjatyw kościelnych, m.in. w organizację wyjazdu na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wiele razy uczestniczył w uroczystościach kościelnych jako ministrant, a także jako ceremoniarz.

Swoje zdolności organizacyjne wykorzystywał w przygotowanie turniejów piłki nożnej dla ministrantów i lektorów. Najpierw w rejonie rawskim, a potem w całej diecezji. Współpracował z redakcją "Gościa Łowickiego". Dzięki jego namowom objęliśmy patronat nad tymi zawodami, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

29 grudnia 2017 r. został powołany przez bp. Dziubę na asystenta diecezjalnego duszpasterza sportowców diecezji łowickiej. Wszedł też w skład komitetu organizacyjnego Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej i Halowej o Puchar "KnC", które diecezja łowicka zamierza zorganizować w 2019 roku.

- Potrafił poruszyć niebo i ziemię. O cokolwiek go się poprosiło, to było załatwione. Widać było, że sprawiało mu to radość - mówi o. Łukasz Nawotczynski CP, przeor rawskiego klasztoru pasjonistów.

- Był bardzo oddany klasztorowi i bardzo kompetentny. Sprawy organizacyjne, np. załatwienie pozwoleń na przejście procesji przez miasto, miał w małym palcu. Będzie go nam brakowało - dodaje o. Jacek Wróblewski CP, proboszcz parafii pw. Świętego Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama