Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Duch, który umacnia miłość

Wyjątkowi goście, a także dużo dobrej muzyki. W sobotę 7 kwietnia w Skierniewicach odbędzie się XIII Sympozjum "Dar Życia łaską Ojca i skarbem narodu".

Jak co roku, sympozjum zainauguruje Msza św. Sprawowana będzie o 9.00 w kościele św. Stanisława BM pod przewodnictwem o. Bogdana Megery OCarm, prowincjała Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Następnie już w kinoteatrze „Polonez” gości przywitają ks. Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Skierniewicach i zarazem przewodniczący komitetu organizacyjnego, oraz prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Prelekcjom i występom towarzyszyć będzie hasło: "Duch, który umacnia miłość".

Program

  • 10.25 - Duch Święty, który uzdalnia (występ Katarzyny i Mikołaja, młodych twórców);
  • 10.40 - Duch Święty, który jest źródłem męstwa (prelekcja - por. Karol Cierpica, uczestnik misji wojskowych);
  • 11.15 - Duch Święty, który jest naszym ocaleniem (prelekcja - Maciej Bodasiński, reżyser i producent filmowy, współorganizator Wielkiej Pokuty i Różańca do Granic);
  • 11.50 - Duch Święty, który uzdrawia (świadectwo wspólnoty "Winnica Racheli");
  • 12.25 - przerwa kawowa;
  • 13.15 - Duch Święty, który jest harmonią (Piwnica Świętego Norberta - koncert muzyczno-poetycki krakowskiej grupy artystycznej);
  • 14.30 - Duch Święty, który umacnia miłość (ks. Grzegorz Gołąb, Paweł Kwaśniak). Zakończenie sympozjum.

- Sympozjum "Dar Życia" to przestrzeń i miejsce, gdzie głosimy pochwałę życia. Tutaj spotykamy się, aby dziękować za to, że żyjemy, oraz za to, że ten dar jest obfity i wciąż niezużyty - mówi ks. Gołąb.

O 19.00 w kościele św. Stanisława BM zaplanowano Wieczernik (Modlitwa. Słowo. Msza św.). Poprowadzą go karmelita o. Mariusz Płuciennik OCarm i Piwnica Świętego Norberta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy