Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wszyscy jesteście powołani!

Diecezjalne Dzieło Powołań i siostry apostolinki zapraszają młodzież, kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych na XIV Czuwanie Modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Modlitwie będzie towarzyszyło hasło: „Wezwani i posłani przez Ducha Świętego”.  Podczas modlitwy zebranych poprowadzą trzy słowa klucze: „słuchać, rozeznawać, żyć”.

- Przyjrzymy się razem Jezusowi, który przyjmuje Dar Ducha w swoim życiu i idzie spełniać radośnie wolę Ojca. Wysłuchamy świadectw tych, który już odpowiedzieli na Boże wezwanie. Podejmiemy wspólną refleksję nad naszym powołaniem - mówi s. Anna Maria Pudełko.

Będzie też czas na osobista adorację i chwile wspólnego świętowania po modlitwie. Z młodymi będzie się modlił  pasterz diecezji, bp Andrzej F. Dziuba.

W tym roku o dar nowych powołań dla diecezji i Kościoła będziemy się modlić 21 kwietnia w Łowiczu w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego o godzinie 19.00.

- Bardzo się cieszę, że tegoroczne Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji Powołań odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Jako wspólnota Seminarium jesteśmy za dokonanie takiego właśnie wyboru wielce wdzięczni Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi Andrzejowi Franciszkowi Dziubie - mówi ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu.

- Mogę powiedzieć, że nasi łowiccy alumni są już na ostatniej prostej w przygotowaniach do tego wydarzenia i cieszą się na przybycie do naszego Domu wszystkich tych, którzy w duchu wiary i odpowiedzialności za powołania w naszej i dla naszej Diecezji zapragną bardzo konkretnie odpowiedzieć na słowa samego Chrystusa - mówi ks. Sławomir Wasilewski.

I dodaje: - To Chrystus świadomy faktu, że "żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało", zaraz po tym stwierdzeniu zachęca każdą i każdego z nas: "Proście więc Pana żniwa, aby wysłał robotników na swoje żniwo".

Ks. S. Wasilewski powiedział, że czuwanie będzie czasem szczególnej modlitwy w intencji już powołanych i wciąż powoływanych, czyli... nas wszystkich, bo - jak przypomina nam w tych dniach w swej najnowszej adhortacji apostolskiej "Cieszcie się i radujcie" papież Franciszek - wszyscy, ale to naprawdę wszyscy, jesteśmy powołani do świętości. A skoro tak, to chcemy sobie na nowo uświadamiać, że w Kościele nie brakuje powoływanych, gdyż z samej swej natury jest on wspólnotą ludzi powołanych, a co za tym idzie, staje się on również najwłaściwszym miejscem dla realizacji każdego chrześcijańskiego powołania.

- W łowickim Seminarium będziemy modlić się nie tylko o nowe powołania innych osób, ale także o właściwe rozeznawanie naszych własnych powołań. Będziemy chcieli w wigilię niedzieli Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza nie tyle pytać Pana Boga, czy nas powołuje, ale przede wszystkim zapytać Go: "Panie, do czego mnie powołujesz? Co, kiedy, gdzie i w jaki sposób mogę czynić dla Ciebie i dla Twojego Kościoła, aby życie moje przeżyć wraz z Tobą jak najlepiej, stosownie do otrzymanych przeze mnie talentów i w zgodzie z Twoją wolą?". Myślę, że naprawdę warto przyjechać w tym roku do Łowicza, aby przez swoje przybycie powiedzieć Panu Bogu nie tylko słowami, ale swoją postawą i obecnością: "Oto jestem!" i z wielkim zaufaniem dodać osobiste: "Panie, poślij mnie"! - przekonuje rektor WSD w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy