Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

O Puchar Biskupa Łowickiego

21 kwietnia odbędą się finałowe turnieje diecezjalnych rozgrywek ministrantów i lektorów. Poznamy mistrzów w 4 kategoriach wiekowych.

Zawody odbędą się w Skierniewicach, będą miały charakter memoriału zmarłego niedawno Michała Wieczorka, asystenta diecezjalnego duszpasterza sportowców.

Mecze rozgrywane będą w halach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poprzedzi je Msza św. o 10.00 w kościele św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby (kapłani proszeni są o wzięcie alb i białych stuł, a ministranci i lektorzy - swoich szat liturgicznych).

Rozgrywki rozpoczną się o 11.00. W hali OSiR 1 - w kategoriach ministrant i lektor młodszy. W hali OSIR 2 - w kategoriach lektor starszy i open.

Ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców, przypomina, że drużyny z parafii powinni posiadać wypełniony protokół zgłoszeniowy, który był wcześniej wysłany, oraz odpowiednie dokumenty poświadczające przynależność zawodników do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz ich wiek.

Gala finałowa XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego rozpocznie się o 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy