Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zza biurka wygląda to inaczej

Absolwent placówki na łowickim Blichu odbywał w swojej dawnej szkole praktyki katechetyczne.

Chodzi o Łukasza Stańczyka, który Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu ukończył w 2012 roku. Przez miesiąc od kierunkiem katechety Piotra Sumińskiego, który był jego nauczycielem religii, nabierał umiejętności przydatnych w nauce młodzieży.

Łukasz, oprócz obserwacji i prowadzenia lekcji, przyglądał się rekolekcjom wielkopostnym dla młodzieży, uczestniczył w przygotowaniach do pielgrzymki maturzystów i brał w niej udział, mógł zobaczyć z bliska, jak przebiega diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej, uczył się organizować konkurs o tematyce religijnej. W czasie jego praktyk odbył się bowiem szkolny konkurs poświęcony św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży.

Bogaty przebieg praktyk wywarł na Łukaszu ogromne wrażenie. Jest bardzo zadowolony ze zdobytej wiedzy i nowego doświadczenia. - Moja dawna szkoła wygląda zupełnie inaczej zza biurka. Na pewno czas praktyk na Blichu przyniesie owoce w mojej pracy katechety - podsumowuje Łukasz.

P. Sumiński ocenił pracę praktykanta pozytywnie. Uczniowie spisywali się bez zarzutów. Warto dodać, że Ł. Stańczyk jest czwartym uczniem szkoły na łowickim Blichu, który podjął studia teologiczne. Po ukończeniu szkoły rozpoczął naukę w SGGW w Warszawie, którą zwieńczył tytułem inżyniera budownictwa.

Obecnie jest studentem teologii ostatniego roku na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Zawodowo pracuje jako organista w parafii pw. św. Wawrzyńca w Kocierzewie. Ukończył w tym zakresie Diecezjalne Studium Organistowskie we Włocławku. W przyszłości pragnie podjąć pracę w szkole jako katecheta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy