Nowy numer 43/2020 Archiwum

Oto Matka

W sobotę 26 maja w sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej pod hasłem: "Oto Matka" odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Już dziś zapraszamy wszystkie młode i dojrzałe kobiety na wspólne świętowanie Dnia Matki.

Nasze spotkanie rozpoczniemy o 8. 45. Gromadząc się przy najlepszej Matce, będziemy dziękować za dar kobiecości, macierzyństwa, tego fizycznego i duchowego, a także za wszystkich tych, których Bóg nam zawierzył. 

W programie naszej pielgrzymki znajdą się modlitwa przy relikwiach świętych i błogosławionych kobiet związanych z diecezją, świadectwo, dwie konferencje: ks. Bogusława Zemana, przełożonego polskich paulistów i ks. dr. Adama Pawlaszczyka, redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, podczas których usłyszymy o Matce Miłosierdzia, a także o mocy błogosławieństwa Bożego, kapłańskiego i rodzicielskiego.

Weźmiemy też udział w rozbudowanym nabożeństwie majowym, podczas którego s. Anna Maria Pudełko, wytłumaczy nam znaczenie tytułów, pod którymi przyzywamy Maryję w Litanii Loretańskiej. Będzie też agapa i koncert.

Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Na koniec Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi.

Zanim każda z niewiast powierzy się Niepokalanej, uroczyście zrobią to przedstawicielki różnych stanów: od uczennic, żon, matek, wdów, po siostry zakonne.

Podczas Eucharystii naszą modlitwą szczególnie chcemy objąć żyjące i zmarłe Matki Kapłanów. Do żyjących bp ordynariusz wystosował specjalny list zapraszający je na to wydarzenie.Każda z pątniczek otrzyma także imię i nazwisko księdza, powierzonego jej modlitwie.

W ten sposób chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność za powoływanych i powołanych w diecezji. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym rok każda z Pań zostanie obdarowana drobnym prezentem prezent – będzie nim krzyżyk, który ma przypominać o mocy błogosławieństwa w naszym życiu.

Już dziś każdą z pań zapraszamy do domu Maryi w Białej Rawskiej. Gromadząc się w kościele św. Wojciecha, który jest zarazem sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej, wpatrywać się będziemy w Jej cudowny obraz, ufundowany jakoby przez królową Bonę.

Wizerunek Miriam, nieznanego autora, namalowany na drewnie, w Białej Rawskiej pojawił się pomiędzy 1673 r. a 1717 r.  Znajdujące obok cudownego wizerunku wota potwierdzają, że w miejscu tym Maryja nie tylko jest czczona, ale także zgodnie ze swoim tytułem obdarowuje licznymi łaskami.

Poniżej szczegółowy program V Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet

8.45 – 9.30 – przyjazd uczestniczek do sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej.

9.30 – 10. 00  – powitanie, wniesienie relikwii oraz informacje o sanktuarium,.

10. 00 –  11. 15 świadectwo, konferencja ks. Bogusława Zemana,

11.15 – 11.30 – przygotowanie do Eucharystii,

11.30 – 13. 00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, z aktem zawierzenia i modlitwą za Matki kapłanów z diecezji łowickiej

13.00  – 14. 30 – ciepły posiłek, kawa, herbata, ciasto,

14. 30 – 15.00  – konferencja ks. Adama Pawlaszczyka, redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”,

15. 00 – 15.45 – nabożeństwo Majowe i rozdanie krzyżyków,

16.00 – 16.40  – koncert

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama