Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Będą bezpieczne i wygodne

10 nowych autobusów wzbogaci tabor MZK w Skierniewicach. Podpisano umowę na dofinansowanie zakupu.

Nowe autobusy już jesienią pojawić się mają na ulicach miasta. Będą to nowoczesne, ekologiczne samochody, w pełni przystosowane do potrzeb matek z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Skierniewicki MZK dysponuje obecnie 24 samochodami, z czego tylko 13 obsługuje ruch miejski. O pozostałych pojazdach prezes MZK Winicjusz Nowak mówi, że to "zmęczone auta" i przyznaje, że nowe autobusy znacznie poprawią jakość usług świadczonych przez miejskiego przewoźnika.

- Bezpieczne, wygodne z głośnomówiącym systemem informacji pasażerskiej wewnątrz autobusu i systemem Braille'a na wszystkich przyciskach - wylicza W. Nowak.

MZK chce kupić autobusy o długości 12 m. Pojemność każdego pojazdu to 95 miejsc dla pasażerów w tym miejsce na wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy.

Oprócz zakupu nowych autobusów powstanie też system informacji pasażerskiej. 6 tablic LED zamontowanych zostanie na najważniejszych przystankach. Przeprowadzony zostanie również remont placu manewrowego i remont stacji napraw MZK.

Cała inwestycja kosztować ma 12.5 mln zł. Miasto otrzymało 7,5 mln dofinansowania. Umowę zawarto w budynku USC w Skierniewicach. Podpisali ją Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa, oraz W. Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy