Nowy numer 41/2018 Archiwum

Piątek bez postu

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy, na mocy której na terenie diecezji łowickiej katolicy mogą jeść mięso 4 maja.

Dyspensa dotyczy wiernych diecezji łowickiej oraz gości, którzy tu przebywają. Tak więc 4 maja, choć przypada w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Takiej dyspensy udzielili także biskupi innych polskich diecezji. Decyzje mają związek z majowym "długim weekendem", który sprzyja spotkaniom rodzinnym i towarzyskim.

Jednak dyspensa nie ma charakteru nakazu, kto z katolików chce zachować tego dnia wstrzemięźliwość od jedzenia mięsa, może tak zrobić.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy