Nowy numer 32/2020 Archiwum

Dzień Matki u Miriam

Już niebawem, bo 26 maja, w Białej Rawskiej odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

– Od kilku tygodni, każdego dnia na porannym różańcu, wpatrując się w Matkę Bożą Miłosierną, modlimy się za wszystkie panie i kapłanów, którzy wezmą udział w Pielgrzymce Kobiet. Z wielką radością na wszystkich czekamy – mówi ks. Bogdan Zatorski, proboszcz.

Oczekując spotkania zapraszamy do włączenia się w modlitwę, którą w każdą środę odmawiają wierni w Białej Rawskiej. „ Pozdrawiamy Cię Najchwalebniejsza Królowo i Matko Miłosierdzia, czczona w naszym bialskim sanktuarium. Upadamy na kolana przed Twym świętym wizerunkiem. Błagamy Cię pokornie zapal serce nasze miłością i udziel nam łaski wytrwania w służbie Twojej i Syna Twojego Jezusa Chrystusa.(…) Uproś nam u Twego Syna tę łaskę, aby umacniała się wśród nas jedność i wiara dla dobra całego kościoła, abyśmy wszyscy zjednoczeni więzami miłości ofiarnie pracowali w Winnicy Kościoła Świętego i budowali Królestwo Boże w sercach ludzkich”.

Przypomnijmy. Nasze spotkanie w domu Matki Bożej Miłosiernej rozpoczniemy o 8:45. W programie zaplanowaliśmy wykłady, świadectwo, uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby,  rozbudowane nabożeństwo majowe, koncert i agapę. Podczas Mszy św. dokonamy aktu zawierzenia wszystkich kobiet Matce Bożej. Przed i w trakcie Mszy św. naszą modlitwą obejmiemy nieżyjące i żyjące Matki kapłanów z diecezji. Chcemy w ten sposób nie tylko dziękować za ich wiarę, kształtowanie charakterów synów kapłanów, ale także zapewnić Je, że w trosce o świętość kapłanów, swoich synów nie są same.Trwając przy Matce Miłosiernej będziemy się także modlić za dzieci, młodzież i wszystkie rodziny. O pomoc i wstawiennictwo poprosimy nasze święte poprzedniczki obecne pośród nas w swoich relikwiach.  Jak zwykle każda z Pań zostanie obdarowana drobnym prezentem. Będzie nim w tym roku mały krzyżyk, który ma nam przypominać o mocy błogosławieństwa i miłości, która „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje”.

Poniżej szczegółowy program V Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet

  •   8.45 – 9.30 – przyjazd uczestniczek do sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej.
  •  9.30 – 10.00 – powitanie, wniesienie relikwii oraz informacje o sanktuarium,.
  • 10.00 – 11.15 – świadectwo, konferencja ks. Bogusława Zemana,
  • 11.15 – 11.30 – przygotowanie do Eucharystii,
  • 11.30 – 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, z aktem zawierzenia i modlitwą za Matki kapłanów z diecezji łowickiej
  • 13.00 – 14.30 – ciepły posiłek, kawa, herbata, ciasto,
  • 14.30 – 15.00 – konferencja ks. dr. Adama Pawlaszczyka, redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”,
  • 15.00 – 15.45 – nabożeństwo Majowe i rozdanie krzyżyków,
  • 16.00 – 16.40  – koncert
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama