Nowy numer 42/2018 Archiwum

Więcej słuchać niż mówić

W czasie gdy ich starsi koledzy zdawali maturę oni przystępowali do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Na dwa tygodnie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w roku Jemu poświęconym sakrament bierzmowania z rąk bp Wojciecha Osiala przyjęła młodzież z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej. Do tego momentu przygotowywali się poprzez spotkania, uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach, a także osobistą formację duchową.

Podczas homilii biskup zachęcał bierzmowanych do codziennego słuchania Boga. – Wszyscy mamy parę uszu, a jedne usta, stąd jesteśmy stworzeni bardziej do słuchania niż mówienia – mówił w homilii bp Wojciech Osial. – W modlitwie ważne jest by usłyszeć Boga, a nie by Go zagadywać – przekonywał.

Wzruszającym był sam moment udzielania sakramentu. Bierzmowani podchodzili wraz ze światkiem do biskupa siedzącego w prezbiterium i klęcząc przyjmowali znamię Daru Ducha Świętego, głośnym „Amen” potwierdzając, że są gotowi świadczyć o Bogu.  Na znak wdzięczności wręczyli ks. biskupowi mitrę nawiązującą symboliką do Ducha Świętego i hasła roku duszpasterskiego. Po Eucharystii wszyscy bierzmowani wraz z biskupem ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

  Pamiątkowe zdjęcie z szafarzem sakramentu.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy