GN 2/2019 Archiwum

Wyciek amoniaku

Na terenie zakładów mięsnych Animex w Kutnie doszło do rozszczelnienia instalacji z amoniakiem. 16 osób trafiło do szpitala.

W poniedziałek 28 maja ok. 19.30 dyspozytor Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Łodzi przyjął zgłoszenie o podtruciu pracowników zakładów mięsnych Animex w Kutnie. Powodem był wyciek amoniaku z rozszczelnionej instalacji. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłane zostały okoliczne zespoły ratownictwa medycznego.

Z terenu firmy przy ul. Południowej ewakuowano ok. 80 osób. Pomocy udzielono 34 pracownikom. Większość uskarżała się na bóle głowy i mdłości. 16 osób przetransportowano do najbliższych szpitali. 8 trafiło do szpitala w Kutnie, 2 - do szpitala w Łowiczu, 6 - do szpitala w Łęczycy. Stan poszkodowanych nie wymagał ich przewiezienia do Kliniki Ostrych Zatruć Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Część z hospitalizowanych po obserwacji opuściła szpitale już nocą.

W zabezpieczeniu zdarzenia wzięli udział również strażacy, choć wyciek własnymi siłami opanowali pracownicy zakładu. Strażacy pomagali głównie w przewietrzeniu pomieszczeń firmy.

Amoniak jest gazem wykorzystywanym w instalacjach chłodniczych. Może wywoływać odmrożenia. Jest także gazem silnie toksycznym. Powoduje podrażnienie śluzówek oczu, nosa i dróg oddechowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy