Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na piątkę i szóstkę

W niedzielę 10 czerwca ulicami Kutna i Rawy Mazowieckiej przejdą Marsze Dla Życia i Rodziny.

W tych miejscowościach marsze organizowane są od kilku lat. Chodzi o publiczne świadectwo o wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci

Kutnowskie święto rodzin zacznie się od Mszy św. w kościele św. Wawrzyńca o 10.00. Po Eucharystii marsz wyruszy w kierunku parku Traugutta, gdzie organizatorzy przygotowali festyn "Rodzina na piątkę". - Rodzina, bo chcemy tworzyć wielką rodzinę rodzin. Rodzina, bo inicjatorem kutnowskiego marszu jest Stowarzyszenie "Rodzina w Centrum". Na piątkę, bo to już piąty Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie - mówi Ryszard Broda, prezes zarządu stowarzyszenia.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Będą zabawki pneumatyczne, tzw. dmuchańce - zjeżdżalnia i zamek, strefa gier, malowanie twarzy, megabańki mydlane, arena cyrkowa, dmuchane boisko. Uczestnicy zabawy otrzymają nagrody i upominki. W planie jest także poczęstunek z grilla. Gościem specjalnym pikniku będzie Armia Dzieci, zespół muzyczny świeckich misjonarzy z Lublina - dzieci i rodziców.

Również 10 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej. Tegoroczna edycja jest szóstą w tym mieście. Tym razem marsz poprzedzą konferencja o rodzinie w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o 11.30 i Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem ks. Przemysława Drąga, krajowego duszpasterza rodzin.

Ok. 13.15 zaplanowano wymarsz, który zakończy się przy pomniku Jana Pawła II obok kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP. W programie przewidziano występ młodzieży Katolickiego LO i słodki poczęstunek dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL