Nowy numer 43/2019 Archiwum

Figurki obok relikwii

W większości parafii diecezji od maja, każdego 13. dnia miesiąca, odprawiane są nabożeństwa fatimskie. Coraz więcej parafii obok figury Matki Bożej ustawia także figury dzieci fatimskich.

Tak jest choćby w parafii na Sójczym Wzgórzu w Rawie Mazowieckiej, gdzie Matka Boża Fatimska darzona jest niezwykłą miłością. Co warto podkreślić, rawska parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest jedyną parafią w diecezji, w której znajdują się relikwie św. Hiacynty i Franciszka. O Miłości do Pani z Nieba świadczą tu liczne wota.

W tym roku w 101. rocznicę objawień fatimskich do parafii zostały sprowadzone z Fatimy także podobizny dzieci. – Moim wielkim pragnieniem było bycie 13 maja w Fatimie – mówi ks. Konrad Świstak.  – Jak już nieraz mówiłem, Matka Boża Fatimska jest Matką mojego powołania. W tym roku marzenie się spełniło, za co jestem bardzo wdzięczny Panu Bogu i Maryi. Dzięki ofiarom, jakie złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Konopnicy, mogliśmy zakupić także figurki trójki dzieci. I choć s. Łucja nie jest jeszcze wyniesiona na ołtarze, wierzymy, że niebawem to się stanie, stąd także jej podobizna została zakupiona. Sprowadzenie figur jest szczególnie ważne dla dzieci z parafii, które z dużym zainteresowaniem przyglądają się świętym z Fatimy - dodaje ks. Konrad Świstak.

Wprowadzenie i poświęcenie figur odbyło się 13 czerwca podczas nabożeństwa fatimskiego. Rozważania różańcowe przygotowały siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, a modlitwę poprowadziły dzieci, których rodzice ufundowali podobizny świętych pastuszków. W nabożeństwie trzecioklasiści z Konopnicy uczestniczyli w strojach komunijnych.   

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama