Nowy numer 43/2019 Archiwum

Jakub w Zakopanem

W dniu zakończenia roku szkolnego, po Mszy św., ministranci i lektorzy, a także bielanki z parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach pojechali na wakacyjny odpoczynek.

Głównymi opiekunami 46-osobowej grupy byli ks. Łukasz Cukiert, ks. Krzysztof Lichota i Renata Kuza, opiekunka bielanek. W programie dni w górach były: codzienna Msza św., modlitwa poranna i wieczorna, wspólny posiłek, wyjścia na szlak, a także zabawy integracyjne. Na odpoczywających czekały także niezwykłe przeżycia duchowe i różnego rodzaju atrakcje. W czasie wyjazdu skierniewiczanie uczestniczyli w Mszy św. w sanktuarium narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Niemałą frajdą były także spływ Dunajcem, wyjście do term w Chochołowie, dyskoteka, ognisko. Z racji trwających XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji dla młodych pasjonatów tego sportu stworzono specjalną grupę kibica. Podczas pobytu uczestnicy obozu podziękowali ks. Łukaszowi Cukiertowi za 4-letnią współpracę i opiekę. Były prezenty, życzenia i... wiele wzruszeń. Dotychczasowy opiekun nie spodziewał się tak ciepłego pożegnania.

Jeszcze w tym tygodniu, 30 czerwca, na wspólny wypoczynek wyjadą dzieci pierwszokomunijne z Mąkolic z ks. Krzysztofem Przybyszem i swoimi rodzicami. Do grupy dołączą także dzieci i młodzież z Piątku z katechetką Dorotą Pauczyńską. W programie wyjazdu Błędne Skały, Kudowa-Zdrój, modlitwa w sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach, a także wyjazd do Czech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama