Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nie starczyły rany

W pierwszą niedzielę lipca w Miasteczku Krwi Chrystusa odbył się doroczny odpust ku czci Przenajświętszej Krwi Chrystusa. Wzięli w nim udział wierni nie tylko z diecezji, ale także z Polski, a nawet świata.

Tradycyjnie w centrum uroczystości odpustowych znalazła się Eucharystia, której w tym roku przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Z ordynariuszem modlili się także ks. Bogumił Karp, dziekan rawski i proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, na terenie której znajduje się Miasteczko, a także ks. Leszek Niewiadomski, pustelnik łowicki, oraz zaprzyjaźnieni kapłani. Podczas homilii kaznodzieja wiele miejsca poświęcił przymierzu Boga z ludźmi przypieczętowanemu krwią. Jak mówił, krew przymierza niosła zawsze dar życia.

– Wspólnota ciała Jezusa, którą jest Kościół, została założona przez krzyż. Została założona przez zadaną Jezusowi śmierć wrogości. Nie starczyły rany na głowie, nie starczyły rany po biczowaniu, nie starczyły rany po dźwiganym krzyżu. Potrzeba było jeszcze tego znaku wypływającej krwi i wody z przebitego serca Jezusa. I oto właśnie w tym przymierzu rodzi się wspólnota Kościoła, rodzi się nasza wspólnota, w której – jak mówił św. Paweł – jesteśmy w krwi Chrystusa bliscy dla siebie, bo posilamy się tym samym Ciałem i pijemy tę samą Krew Jezusa – tłumaczył pasterz diecezji.

Na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do kapliczki Niepokalanego Serca Maryi. W programie odpustowym znalazły się także agapa, występy zespołu muzycznego Moja Rodzina, Koronka do Bożego Miłosierdzia pod krzyżem oraz nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa, zakończone indywidualnym błogosławieństwem relikwiarzem Korony Cierniowej. Podczas odpustu udało się stworzyć 12 róż Żywego Różańca do Krwi Chrystusa, które przez cały lipiec będą się modliły za ojczyznę świętującą w tym roku 100-lecie niepodległości. O rocznicy przypominała także powiewająca na placu biało-czerwona flaga. O tym, jak wielkim darem jest dla rawian Miasteczko, w którym czczona jest Przenajświętsza Krew Jezusa, w następnym numerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama