Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pożar na wysypisku

9 zastępów straży pożarnej walczyło w czwartek 5 lipca z ogniem na składowisku odpadów w Pukininie pod Rawą Mazowiecką.

Informacje o pożarze dotarły do strażaków ok. 13.00. Na początku pojawiły się kłęby gęstego dymu, dopiero później ogień. Dzięki szybkiej akcji pracowników spółki zakładu gospodarki odpadami i strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

- Akcja przebiegała sprawnie, ale była trudna. Paliły się śmieci składowane na wysokiej hałdzie. Trzeba tam było wjechać i dostarczyć wodę. Na szczęście nie było to dzikie wysypisko, o których tyle ostatnio słyszy się w mediach - mówi kierujący akcją gaśniczą mł. bryg. Sławomir Dobrowolski z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Właściwe prowadzenie wysypiska, które ułatwiło walkę z pożarem, podkreśla również st. bryg. Marcin Szymański, komendant PSP w Rawie Mazowieckiej. - Sposób gromadzenia odpadów ma duże znaczenie. Tutaj wysypisko jest profesjonalnie prowadzone. Posegregowane śmieci są ubijane i przesypywane piaskiem, dzięki czemu nie doszło do przedostania się ognia w głąb hałd śmieci.

Na składowisku w Pukininie gromadzony jest również azbest. Paweł Bąkowski, prezes ZGO Aquarium - spółki, która zarządza wysypiskiem, zwraca jednak uwagę, że pożar miał miejsce z dala od składowiska odpadów niebezpiecznych.

Nie wiadomo jeszcze, co było jego przyczyną. Być może zaprószenie ognia albo samozapłon. Ocenić ma to biegły. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, OSP KSRG Kurzeszyn, Wilkowice, Cielądz, Biała Rawska, Sierzchowy i Konopnica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama