Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kiedy trzeba otworzyć oczy

– Wojciech Żychliński wiedział, jak spożytkować dobra, by one zaowocowały. Pierwszy kościół był wielkim darem, który zaowocował dziś tą monumentalną świątynią. Nabiera ona na nowo blasku – mówił bp Andrzej F. Dziuba.

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie obchodzi 600-lecie. Uroczystości jubileuszowe rozłożone zostały na 4 dni. Rozpoczęły się od Mszy św. za zmarłych parafian na cmentarzu, której przewodniczył proboszcz ks. Wiesław Frelek. W kolejne dni liturgię celebrowali biskupi łowiccy. To nawiązanie do bogatej historii parafii, którą wizytowało wielu biskupów, a nawet prymasów.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma