Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wotum od żołnierzy

W archikolegiacie w Tumie każdego 11. dnia miesiąca sprawowana jest Msza św. za ojczyznę. Ma to związek ze 100-leciem niepodległości Polski.

Intencją ks. Piotra Nowaka, proboszcza parafii pw. NMP Królowej i św. Aleksego, jest, żeby co miesiąc dziękczynienie za wolność ojczyzny składali przedstawiciele różnych stanów. W czerwcu w zabytkowej świątyni w Mszy św. uczestniczyli kolejarze. W lipcu - żołnierze.

Do archikolegiaty wprowadzono sztandar 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Wystawiono wartę honorową. Podczas Mszy św. modlono się również za żołnierzy. W uroczystości uczestniczyła kompania honorowa z 1 dywizjonu lotniczego Garnizonu Łęczyca stacjonującego w Leźnicy Wielkiej. Wśród zaproszonych gości był dowódca dywizjonu ppłk Mirosław Guzdek. Wręczył jako wotum kordzik oficerski Sił Zbrojnych RP. Ma to związek z ideą comiesięcznych uroczystości, które przebiegają pod hasłem: "Vota Niepodległej".

Reprezentowane były także inne jednostki stacjonujące w Leźnicy Wielkiej. Obecny był kpt. Jakub Kisiel z 1. batalionu kawalerii powietrznej oraz żołnierze Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego. Na zakończenie odmówiono modlitwę za ojczyznę. Mszy św. przewodniczył ks. Nowak. Homilię wygłosił ks. Stanisław Pawłowski, kapelan Garnizonu Łęczyca.

11 sierpnia o 19.00 Mszę św. w intencji ojczyzny sprawował będzie bp Józef Zawitkowski. Modlić się będzie również za rolników, którzy jako przedstawiciele kolejnego stanu będą dziękować za niepodległość Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama