Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prezydent Żyrardowa zatrzymany

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa i dwóch biznesmenów z województwa zachodniopomorskiego.

Sprawa dotyczy m.in. ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu i nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.

Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne, akcję przeprowadzili agenci z delegatury w Warszawie. Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście miejsc, m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. Chodzi o włodarza Żyrardowa i dwóch przedsiębiorców z Rewala i Gryfic. CBA podało, że usłyszą oni zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Aktualizacja 14 lipca

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim Wojciech J., prezydent Żyrardowa, nie zostanie w areszcie. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o areszt. Sąd zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w wysokości 200 tys. zł. i zakaz zbliżania się do potencjalnych świadków. Prokuratura odwoła się od tej decyzji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama