Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ona wynagrodzi trud

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę wyruszy po raz 23. na pątniczy szlak w poniedziałek 6 sierpnia.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa wyrusza z Łowicza, by po 9 dniach wędrówki dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Pani.

Tegoroczne hasło „Duchu Święty, obudź mnie do wiary!” już od początku wakacji przyświeca pątnikom w przygotowaniach do pielgrzymki. Dla wielu młodych osób ŁPPM to wydarzenie, na które czekają przez cały rok.

W pierwszych dniach pielgrzymi nocują na terenie diecezji m.in. w Makowie, w Wysokienicach. Podczas drogi pątnicy dziękować będą za niezmierzoną dobroć Matki Chrystusa - Królowej Polski w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości oraz z prośbą o umiejętność rozwijania darów Ducha Świętego. trudzie.

Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce istnieje formuła „duchowego pielgrzymowania”. Każdy, kto chce wziąć udział w takiej formie rekolekcji może zostawić swoją intencję, a także wysłuchać konferencji na stronie lppm.pl.

W tym roku podczas drogi nauki wygłosi o. Piotr Różański. Oprócz modlitwy różańcowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego, ze względu na liturgiczny rok Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, pątnicy modlić się będą nowenną do Ducha Świętego.

Tak, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku na pielgrzymów czeka również moc atrakcji. W Makowie odbędzie się wieczór radości, podczas którego będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie w foto-budce.

W Wysokienicach wieczór modlitwy i chwały. Już dziś do konkretnych grup można zapisywać się u przewodników. Do pielgrzymów będzie można dołączyć także każdego dnia. Tegoroczny koszt ŁPPM to 70 zł. Wszelkie informacje o spotkaniach organizacyjnych przed wymarszem można znaleźć na stronie internetowej lppm.pl oraz profilu Facebookowym „Pielgrzymka Łowicka” - ks. Tomasz Stępniak, przewodnik XXIII ŁPPM.

- Człowiek, podejmując decyzję o podjęciu trudu pielgrzymowania wie, że wróci z niej fizycznie wyczerpany. Jednak szczęście, jakie towarzyszy po ujrzeniu oblicza Matki, wynagradza wszystko - mówi ks. Tomasz Stępniak, przewodnik XXIII ŁPPM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama