Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dziękczynienie za obecność

W najbliższą niedzielę jubileusz 100. rocznicy powrotu do Łowicza będą świętowały siostry bernardynki.

Do udziału w niedzielnej uroczystej Mszy św. o godz. 10 zaproszeni są mieszkańcy, władze kościelne i zakonne, a także miasta i powiatu oraz wszyscy przyjaciele wspólny zakonnej. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Wojciech Osial. Po Mszy wspólnota zaprasza wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek. Przy okrągłym jubileuszu siostry bernardynki proszą o modlitwę i wsparcie, by uroczystość była uwielbieniem Boga, wzbogaceniem życia duchowego oraz łączyła się z radością ze 100-lecia niepodległości Polski.

W związku z jubileuszem specjalny list wystosował pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz napisał: „Setna rocznica powrotu Sióstr Bernardynek do Łowicza, po dwudziestoletniej kasacie klasztoru przez władze zaborcze, to czas szczególnej radości i dziękczynienia Bogu za tak znaczącą, wielowiekową obecność Sióstr w naszym środowisku. Poprzez trwanie w samotności i milczeniu, przez słuchanie słowa Bożego, sprawowanie świętej liturgii oraz praktykę ascezy osobistej składacie Kościołowi Łowickiemu szczególne świadectwo miłości Boga i człowieka, wypraszając potrzebne łaski do działalności duszpasterskiej. Niech ten błogosławiony czas Jubileuszu wypełnia modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za dar całej Waszej Rodziny Zakonnej oraz za wezwanie każdej z Was po imieniu do ściślejszego zjednoczenia się z Chrystusem czystym, ubogim i posłusznym. (...) Życzę wszystkim Siostrom, by – zasłuchane w głos Ducha Świętego – podążały drogą wyznaczoną im przez Bożą Opatrzność. Niech Święty Franciszek z Asyżu, mistrz Waszego trwania przy Jezusie – przez swą naukę oraz przykład autentycznego życia Ewangelią i głębokiej kontemplacji – pomaga Wam wzrastać każdego dnia w Bożej miłości”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama