Nowy numer 22/2020 Archiwum

Większy komfort dla pacjentów

Od piątku teren powiatu skierniewickiego obsługiwać będzie więcej karetek.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi przekazała do Skierniewic dwa samochody. Jeden z nich to nowy volkswagen crafter. Wyposażony w najnowszy sprzęt pojazd dołączy do czterech działających już na tym terenie samochodów, natomiast fiat ducato z 2016 r. zastąpi wyeksploatowaną już karetkę.

Dyrektor WSRM w Łodzi Bogusław Tyka podkreśla, że volkswagen crafter to jeden z najlepszych samochodów, jakim dysponuje ratownictwo medyczne w Polsce, górna półka motoryzacji w tej dziedzinie. 

WSRM kupiła pięć nowych karetek. Jedna skierowana została do Skierniewic, jedna do Zgierza, trzy samochody jeździć będą w Łodzi.

- Karetki wyposażone są m.in. w defibrylatory z bezpośrednią transmisją do ośrodków kardiologii inwazyjnej. Dzięki temu od razu możliwa jest ocena stanu zdrowia pacjenta i transport bezpośrednio na blok operacyjny - wyjaśnia Bogusław Tyka. - Nowe samochody stworzą pacjentom większy komfort w trakcie transportu do szpitala.

Przekazanie karetek połączone zostało z pokazem pierwszej pomocy, w którym chętnie udział brali najmłodsi mieszkańcy miasta. 

System Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie rejonu skierniewickiego obejmuje: Skierniewice, Bolimów, Godzianów, Kowiesy. Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn i Słupię. Od 20 lipca na tym terenie działa pięć karetek.

Auta poświęcił ks. Bogusław Zawierucha   Auta poświęcił ks. Bogusław Zawierucha
Maria Grabowska /Foto Gość
Przekazanie karetek połączone zostało z pokazem pierwszej pomocy   Przekazanie karetek połączone zostało z pokazem pierwszej pomocy
Maria Grabowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama