GN 32/2018 Archiwum

9 ekstremalnych dni

– Człowiek, podejmując decyzję o wędrówce, wie, że zmęczy się, wróci z niej fizycznie wyczerpany. Jednak szczęście, jakie towarzyszy ujrzeniu Matki, wynagradza wszystko – mówi ks. Tomasz Stępniak, przewodnik XXIII ŁPPM.

W poniedziałek 6 sier- pnia po raz 23. na szlak wyruszy Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Tegoroczne hasło: „Duchu Święty, obudź mnie do wiary!” już od początku wakacji przyświeca pątnikom w przygotowaniach. Dla wielu młodych osób ŁPPM to wydarzenie, na które czekają przez cały rok.

W dziękczynieniu i z prośbą

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa wyrusza z Łowicza, by po 9 dniach wędrówki dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Pani. W pierwszych dniach pielgrzymi nocują na terenie diecezji, m.in. w Makowie, gdzie w tym roku przywita ich nowy proboszcz – ks. Sławomir Wasilewski, który wędrował z ŁPPM przez wiele lat jako przewodnik grupy zielonej, w Wysokienicach czy Małeczu.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma