GN 32/2018 Archiwum

Jak on miał zarabiać?

Szpitalem Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej nie zarządza już AMG Centrum Medyczne. Zarząd Powiatu Rawskiego rozwiązał ze spółką umowę na jego prowadzenie w trybie natychmiastowym.

Starosta Józef Matysiak informuje, że powodem było niewywiązywanie się spółki z warunków zawartych w umowie dzierżawy. Samorządowiec zapewnia jednocześnie, że opieka lekarska w szpitalu jest zapewniona. Placówka w dalszym ciągu świadczy bezpłatnie usługi medyczne.

Kontrole i kary

Kilka lat temu powiat rawski przekazał szpital w dzierżawę spółce AMG. Ta rozpoczęła restrukturyzację placówki. Zwolniła kilkadziesiąt osób – lekarzy i pielęgniarek, znacznie ograniczyła liczbę łóżek. Przeprowadzone w 2017 roku kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia, a także służb wojewody wskazywały na braki personelu i leków, ale także na sprzęt niezgodny z umową. Następstwem tych nieprawidłowości były kary nałożone na szpital przez NFZ, łącznie w wysokości 485 tys. zł.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma