Nowy numer 41/2019 Archiwum

Weekendy z muzyką

Do tradycji należą coroczne koncerty w sannickim kościele i pałacu. Nie inaczej jest w tym roku.

W nadchodzący weekend warto odwiedzić Sanniki. W sobotę 28 lipca w altanie grillowej przy pałacu odbędą się Potańcówka i Biesiada Mazowiecka. Zagra zespół Maxi Player. Nie zabraknie muzyki na żywo, ciepłego posiłku i miejsca do tańca. Początek o godz. 19. Natomiast w niedzielę 29 lipca o godz. 17 organizatorzy zapraszają na koncert z cyklu "Smaki Muzyki". Wystąpi zespół 2 plus 1 w składzie: Cezary Szlązak, Urszula Blaszyńska, Michał Król, Tomasz Kosiarkiewicz, Adam "Blacha" Blaszyński. Oba wydarzenia współfinansowane są z kasy samorządu województwa mazowieckiego.

W niedzielę 5 sierpnia o godz. 14 w pałacu odbędzie się kolejny koncert chopinowski. Na fortepianie zagra Rafał Mokrzycki. Poezję zaś recytować będzie znany aktor filmowy i teatralny Dariusz Kowalski. Po koncercie nastąpi otwarcie wystawy malarskiej "W kręgu Chopina" Małgorzaty Heintze-Paszkowicz w 190. rocznicę pobytu Fryderyka w Sannikach.

Warto wspomnieć, że w ostatnie niedzielne popołudnie w sannickiej świątyni można było wysłuchać zespołu Choris Deus, stworzonego z inicjatywy ks. Jacka Warzechy, proboszcza parafii Zyck. Skład zespołu to piątka młodych utalentowanych muzyków, którzy zaprezentowali piosenki religijne i młodzieżowe, dobrze znane z Mszy św., pielgrzymek czy festiwali chrześcijańskich.

W zeszłą niedzielę w kościele odbył się koncert zespołu Choris Deus   W zeszłą niedzielę w kościele odbył się koncert zespołu Choris Deus
Klaudia Rymarkiewicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL