Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Adopcja na pielgrzymce

Trwają zapisy na XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. W tym roku pątnicy wyruszą pod hasłem: "Duchu Święty, obudź mnie do wiary!". Gotowe pakiety pielgrzymów czekają na właścicieli.

Od niedzieli 22 lipca u księży przewodników grup można zapisać się na szlak XXIII ŁPPM. W tym roku grupy poprowadzą:

białą (Łęczyca) - ks. Roman Sękalski,
biało-żółtą (Kutno, Krośniewice) i cytrynową (Żychlin) - ks. Józef Petrynowski,
błękitną (Sochaczew) - ks. Łukasz Warzyński,
brązową (Rawa Mazowiecka) - ks. Paweł Olszewski,
czerwoną (Żyrardów, Mszczonów, Wiskitki) - ks. Rafał Woronowski,
fioletową (Skierniewice) - ks. Rafał Babicki,
pomarańczową (salezjańska) - ks. Wojciech Szabrański SDB,
zieloną (Łowicz) - ks. Jacek Zieliński.

Na szlaku na pątników czeka nie tylko siła modlitwy, ponieważ w tym roku - oprócz Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia - modlić będą się także Nowenną do Ducha Świętego, ale także moc atrakcji. Pierwszego dnia w Makowie tradycyjnie odbędą się wieczór radości, ale także wyjątkowy apel patriotyczny. W Wysokienicach ze szczególną mocą pielgrzymi będą przyzywać mocy Ducha Świętego. Ponadto na pątników czekają atrakcyjne gadżety, które można kupić w sklepikach pielgrzymkowych.

W tym roku pątnicy podejmą wyzwanie i modlitwę o ochronę życia poczętego, a także w intencji dzieci, które zostały uratowane przed aborcją. Każdy pakiet, oprócz karty pielgrzyma, znaczka, smyczy do kluczy, zawiera też ulotkę i przypinkę z Fundacji Małych Stópek. Pielgrzymi, ale także przyjaciele pielgrzymki, czytelnicy mogą pobrać aplikację "Adoptuj życie". Jest to mobilny asystent duchowej adopcji dziecka. Dzięki aplikacji można dowiedzieć się, jak rozwija się płód i jak wygląda w każdym dniu życia. Widocznym znakiem podjęcia duchowej adopcji wśród pielgrzymów będzie przypinka małych stópek.

Pątnicy na szlak wyruszą 6 sierpnia z Łowicza, by 9 dni później wejść na szczyt Jasnej Góry. Podczas drogi będą dziękować za 100 lat niepodległej Polski, a także prosić o umiejętność rozwijania darów Ducha Świętego. Więcej informacji uzyskać można na stronie: lppm.pl, a także na facebookowym profilu pielgrzymki "Pielgrzymka łowicka".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy