Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święto stróżów prawa

W Mszczonowie, przy nowo wybudowanym komisariacie, odbyły się mazowieckie obchody Święta Policji.

26 lipca był wyjątkowy dla mszczonowskich i żyrardowskich policjantów. Pierwsi otrzymali nowy komisariat, drudzy - sztandar. W uroczystości uczestniczył nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji, insp. Tomasz Michułka, komendant wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, i Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Nie zabrakło także lokalnych samorządowców.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, której przewodniczył bp Józef Guzdek, ordynariusz polowy WP. Po Eucharystii policjanci i goście przy akompaniamencie Policyjnej Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszli pod budynek nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Mszczonowie.

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się od nadania sztandaru KPP w Żyrardowie. W ramach obchodów odbyła się ceremonia wręczenia policjantom odznaczeń i medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Ważnym punktem było symboliczne przekazanie kluczy do nowego komisariatu w Mszczonowie.W programie był także festyn służb mundurowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama