Nowy numer 04/2020 Archiwum

Biskup Zawitkowski potrzebuje modlitwy

Biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, bp Zawitkowski trafił do szpitala. Lekarze określają jego stan jako poważny. Kuria apeluje do wszystkich wiernych diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, wspólnot o modlitwę za naszego biskupa. Wiele razy bp Zawitkowski wspominał, że życie ocaliło mu każde "Zdrowaś, Maryjo", mówił o tym często podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji łowickiej. Od lat biskup zmaga się z chorobą płuc. W chwilach, gdy stan kapłana jest poważny, niech nie zabraknie naszej modlitwy różańcowej.

Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale. Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją, który w całości zawierza się Matce Bożej. Święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. "Panie, dobry jak chleb". Wydał także liczne książki pod pseudonimem ks. Tymoteusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Jamci
  27.07.2018 14:59
  Matko Miłosierna, wysłuchaj, proszę pokornie, nasze modlitwy w intencji Księdza Biskupa.
  doceń 21
 • Ala
  28.07.2018 00:06
  Bp Józef Zawistowski pochodzi z mojej rodzinnej parafii. Módlmy się za jego powrót do zdrowia.
  doceń 12
 • anioł 4
  28.07.2018 13:34
  A w maju w Warce wygłosił taką piękną homilię z okazji koronacji M.B. Szkaplerznej, której to ofiarował swój biskupi krzyż.Maryja na pewno jest przy nim w tych trudnych dla niego chwilach.
  doceń 12
 • ola
  28.07.2018 13:57
  ja też odmówie rózaniec za biskupa łowickiego józefa zawitowskiego jak pójdę do kościoła o godz 1730
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama