Nowy numer 22/2020 Archiwum

Perły w programie UJ

Uczniowie skierniewickich szkół uczestniczyli w programie "Poławiacze Pereł".

Jest to program odkrywania młodych talentów, przygotowany przez Uniwersytet Jagielloński. Realizowany jest od 2006 roku przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chodzi o wyłonienie spośród uczniów utalentowanych młodych ludzi i zachęcenie ich do dalszego rozwoju. Program realizowany jest w formule intensywnych wakacyjnych obozów naukowych. W czasie (dwutygodniowych lub tygodniowych) wyjazdów uczestnicy biorą udział w kampusach naukowych z różnych dziedzin wiedzy. Poza zajęciami edukacyjnymi, młodzież bierze także udział w warsztatach rozwoju osobistego oraz bloku zajęć artystycznych. W czasie obozów odbywają się spotkania z osobami ze świata nauki i kultury. Mają też miejsce wyjścia do instytucji kulturalnych oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.

W tym roku miasto Skierniewice miało w programie swoich przedstawicieli, którymi byli Julia Tarnowska, Andżelika Kowara oraz Sebastian Adamczyk. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa uczestniczyli w kampusie literacko-dziennikarskim oraz kampusie liderów społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama