GN 32/2018 Archiwum

Jedenasty w kolejce do nieba

– Praca ks. Ludwika skupia się głównie na Domu Pomocy Społecznej w Borówku i w Stanisławowie, ale jest ciągle porywany do innych posług. Znamy się długo. Był moim katechetą. Gdy patrzyłem m.in. na jego posługę, rodziło się moje powołanie. To dobry, wesoły i pobożny człowiek. To nasz diament – mówi ks. Marek Grabski, proboszcz parafii w Bielawach.

W piątek 3 sierpnia w Bielawach 84-letni ks. Ludwik Wnukowicz obchodził 60-lecie kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski, a homilię wygłosił bp Wojciech Osial. Z hierarchami modlili się także kapłani z dekanatu, przewodnik Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Wiesław Frelek i sam jubilat.

Po kopie...

– Dziękujemy tu, przy ołtarzu, za dar kapłaństwa ks. Ludwika – mówił w homilii bp Osial. – Nie zliczymy Mszy św. odprawionych przez niego w ciągu 60 lat. Nie zliczymy wysłuchanych spowiedzi, rozdanych Komunii św. Nie zliczymy godzin rozmów z ludźmi. Za wszystko dziękujemy – mówił biskup pomocniczy.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma