Nowy numer 43/2020 Archiwum

Młodzi Duchem szykują się do drogi

Jutro wyrusza 32. Piesza Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę. Jeszcze dziś można się zapisać.

Tradycyjnie biuro pielgrzymki mieści się w salce katechetycznej przy parafii św. Jakuba Ap. w Głownie. Czynne będzie od 17 do 20. Zapisać można się osobiście lub na podstawie pisemnego upoważnienia, którego wzór znajduje się na: www.facebook.com/pielgrzymka.glowno. Tam też pielgrzymi znajdą wiele przydatnych informacji.

Zapisy będą prowadzone także na pielgrzymim szlaku, ale uczestnik nie otrzyma wtedy koszulki pielgrzymkowej i nie będzie podlegał ubezpieczeniu (może je załatwić indywidualnie).

Pielgrzymka potrwa od 20 do 27 sierpnia - pątnicy dotrą na Jasną Górę już 24 sierpnia. Hasło pielgrzymki to: "Młodzi Duchem".

- Przeżywane w Kościele wydarzenia stały się dla nas inspiracją w wyborze hasła pątniczej drogi. "Młodzi Duchem" nawiązuje do tematyki programu duszpasterskiego realizowanego w Polsce pod hasłem: "Duch, który umacnia miłość". Ta tematyka będzie realizowana podczas konferencji w drodze poprzez przybliżenie darów Ducha Świętego i Jego owoców - napisał w zaproszeniu ks. Zbigniew Kielan, przewodnik pielgrzymki.

W drodze z pątnikami spotka się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. W poniedziałek 20 sierpnia poranną Mszę św. w kościele św. Jakuba Ap. w Głownie, po której pielgrzymi wyruszą na szlak, odprawi sufragan łowicki bp Wojciech Osial.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama