Nowy numer 22/2020 Archiwum

Więźniowie odnawiali mogiły

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Garbalinie porządkowali nagrobki funkcjonariuszy z nieistniejącego już więzienia w Łęczycy.

Groby zlokalizowane są na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Kaliskiej. Mają także wymiar historyczny. Pieczołowicie zajmuje się nimi miejscowe Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej, a pomaga położony w pobliżu miasta ZK w Garbalinie.

Więźniowie wraz z wychowawcami rokrocznie uczestniczą w sprzątaniu i przywracaniu właściwego wyglądu zapomnianym mogiłom i nagrobkom byłych łęczyckich funkcjonariuszy oraz pracowników m.in. wymiaru sprawiedliwości, sądownictwa i więziennictwa.

Celem drugoplanowym inicjatywy kadry penitencjarnej była obserwacja zachowania osadzonych w tzw. warunkach wolnościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama