GN 2/2021 Archiwum

Prosto z konwencji wyborczej

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Łowicz. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami na Nowym Rynku.

Łowicz był pierwszym miastem na trasie samorządowej kampanii szefa polskiego rządu. Przyjechał tu w niedzielę 2 września specjalnym autobusem, tzw. PiS-busem, prosto z konwencji wyborczej partii w Warszawie.

Na początku M. Morawiecki pogratulował łowiczanom pięknego miasta, przypomniał, że to tutaj znajduje się jeden z trzech w Europie trójkątnych rynków. Nawiązał także do wydarzeń września 1939 roku i walk nad Bzurą. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Potem gość przedstawił samorządową piątkę Morawieckiego, czyli program partii rządzącej na nadchodzące wybory samorządowe. Już we wrześniu ruszyć ma program termomodernizacji pod hasłem: "Ciepły dom", który przyczynić się ma do zmniejszenia opłat za energię. Planowane jest także zwiększenie nakładów na domy seniora, nowe place zabaw i siłownie plenerowe. Kolejne punkty samorządowego programu dotyczą przywracania komunikacji autobusowej i modernizacji dworców w mniejszych ośrodkach, takich jak np. Łowicz, i szybkiego internetu w każdej szkole.

- Piąty punkt nazwaliśmy umownie: "Mieszkasz - decydujesz". Chcemy, by państwo mieli jak najwięcej do powiedzenia w sprawach miejskich inwestycji. Żeby ludzie mogli głosować, czego chcą - czy drogi, czy chodnika, czy basenu. Chcemy, by na poziomie każdej gminy budżet obywatelski był obowiązkowy - mówił do mieszkańców Łowicza.

 Premier przedstawił także kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza miasta. Został nim radny miejski Jakub Wolski.

Premier przedstawił kandydata PiS na burmistrza Łowicza Jakuba Wolskiego   Premier przedstawił kandydata PiS na burmistrza Łowicza Jakuba Wolskiego
Maria Grabowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama