GN 2/2021 Archiwum

Zaczerpnąć ze Źródła

W najbliższą sobotę w Łowiczu odbędzie się II Diecezjalne Spotkanie Młodych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ordynariusz łowicki.

W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W odpowiedzi na potrzeby młodych ludzi diecezji, którzy chcą spotkać się i jednoczyć na modlitwie, ks. Jacek Zieliński, duszpasterz młodzieży diecezji łowickiej, przy wsparciu księży i młodzieży, organizują kolejną edycję wydarzenia. Po raz drugi odbędzie się na muszli koncertowej w Łowiczu.

W tym roku młodzi spotkają się pod hasłem "Ku wolności…", które nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 zawiązaniem wspólnoty oraz koncertem zespołu Spes Nostra. Następnie młodzi będą uczestniczyć w koncercie ewangelizacyjnym Wyrwanych z Niewoli. W centrum spotkania będzie Eucharystia, którą poprzedzi konferencja ks. Jakuba Bartczaka, który jest raperem.

- Osoby zaproszone do głoszenia na podstawie swojego życia i nauki płynącej z Pisma Świętego podzielą się swoim doświadczeniem wolności płynącej z samego Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Zapraszam serdecznie na to spotkanie. Będzie to czas modlitwy i uwielbienia Boga, który jest dobry cały czas - mówi ks. Jacek Zieliński.

- Warto spędzić sobotnie przedpołudnie z nami, aby wspólnie doświadczyć Chrystusa, który daje prawdziwą wolność. Jesteśmy powołani do wolności i Bóg chce, abyśmy o tę wolność zabiegali każdego dnia - dodaje duszpasterz młodzieży diecezji łowickiej.

Spotkanie zakończy Eucharystia o 15.00, której przewodniczyć będzie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

Zaczerpnąć ze Źródła  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama