GN 2/2021 Archiwum

Spójrz na Jezusa!

Jak co roku w obchody Tygodnia Wychowania włączył się Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Katolicka placówka zaprosiła do wspólnej modlitwy uczniów okolicznych szkół.

Tegoroczny Tydzień Wychowania rozpoczął się 9 września. VIII edycji towarzyszyło hasło: "W poszukiwaniu drogi". Nawiązuje do planowanego na jesieni w Rzymie synodu biskupów o młodzieży.

Skierniewicki "Klasyk" tydzień modlitw za uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców rozpoczął od niedzielnej Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzień później, w poniedziałek 10 września ze społecznością placówki modlili się uczniowie okolicznych szkół podstawowych do VI klasy włącznie. Następnego dnia sprawowana była Msza św. dla starszych uczniów podstawówek oraz gimnazjów i szkół średnich.

Natomiast w auli szkolnej, przed rozpoczęciem lekcji, uczniowie "Klasyka" słuchali Ewangelii z danego dnia wraz z jej komentarzem. Prowadzili też modlitwę wiernych.

W piątek 14 września na zakończenie obchodów Tygodnia Wychowania przypadło święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dyrektor "Klasyka", ks. Piotr Karpiński, po omówieniu tekstu ewangelicznego, opisał uczniom historię znalezienia krzyża w IV wieku dzięki św. Helenie, matce cesarza Konstantyna. W miejscu odnalezienia belki w Jerozolimie wzniesiono bazylikę.

- Coś cię smuci, coś cię trapi, na czymś ci bardzo zależy, chcesz coś zrealizować? Spójrz na krzyż, spójrz na Jezusa! Powinno to się dokonać bez słów. Samo spojrzenie jest piękną modlitwą. Jezus w tych wszystkich pragnieniach nas wspiera. Zależy ci na ocenach, na sukcesach w olimpiadzie, na relacji z kimś? Zależy ci na jakimkolwiek innym celu, który sobie stawiasz? To spójrz na Jezusa. Jak ten cel będzie od złego ducha, to się wszystko rozejdzie po kościach i zapomnisz o tym. Jak to będzie coś dobrego, to ci Jezus pomoże, bo spojrzenie na Niego przynosi już uzdrowienie - mówił do uczniów ks. Karpiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama