Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowa era w żłobkach

W Łęczycy otwarto miejski żłobek. Opiekę w placówce znalazło 18 dzieci. Powstała dzięki dofinansowaniu z rządowego programu "Maluch+".

W uroczystym otwarciu żłobka wzięli udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, oraz wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Pod potrzeby żłobka wyremontowano część pomieszczeń Przedszkola nr 2. Powstały przestronne, kolorowe sale, łazienki, szatnie, jest też nowa kuchnia. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Dyrektor żłobka Jolanta Andrzejczak zapewnia, że wszystko jest zdrowe i smaczne, jak w domu.

O potrzebie utworzenia placówki od dawna mówili rodzice dzieci, których dzieci uczęszczały już do przedszkola, a dla ich młodszego rodzeństwo brakowało podobnego miejsca. - Bardzo się cieszymy, że żłobek powstał. To duża wygoda dla rodziców, którzy mogą w jedno miejsce przyprowadzić starsze i młodsze dziecko - mówi dyrektor żłobka i przedszkola w jednym. - Zapewniamy tu najlepsze warunki i najlepszą opiekę. Wkładamy całe serce w to, żeby dzieci miały tutaj jak najlepiej.

Minister Rafalska podkreśliła, że powstawanie żłobków pozwala rodzicom łączyć obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Zaznaczyła też, że powstające dzisiaj placówki są wygodne, komfortowe i bezpieczne. - Wprowadziliśmy nowe przepisy, które określają specjalne normy żywieniowe, normy bezpieczeństwa, standardy zatrudnienia, rodzice mają też wpływ na to, jak placówka funkcjonuje. To zupełnie inne żłobki niż kiedyś, nowa era w tej dziedzinie - powiedziała E. Rafalska. Dodała też, że w 65 proc. polskich gmin nie ma żadnego miejsca opieki nad małym dzieckiem.

Nowy żłobek w Łęczycy poświęcił ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy i dziekan łęczycki.

Remont i wyposażenie pomieszczeń w Przedszkolu nr 2 kosztowały około 112 tys. zł. Dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pokryła 80 proc. kosztów inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama