Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kurs na rodzinę

W sobotę 22 września w Skierniewicach odbędzie się konferencja "Jak wspierać dzieci i młodzież, by chronić i pomagać w rozwoju". W programie spotkania są dwa wykłady i warsztat.

Konferencja wpisuje się w obchody VIII Tygodnia Wychowania. Rozpocznie się o 9.00 i potrwa do 13.00. Miejsce na spotkanie udostępnił "Ekonomik", czyli Zespół Szkół nr 3 przy ul. Działkowej 10.

Jako pierwsza wystąpi Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, redaktor portalu dla młodzieży pytam.edu.pl. Opowie o etapach rozwoju dziecka w kontekście edukacji seksualnej w szkole i mediach.

Następnie Kamil Zwierz, wiceprezes Zarządu Fundacji "Centrum Życia i Rodziny", przedstawi ogólnopolski program wspierający działania wychowawcze dla szkół "Szkoła przyjazna rodzinie".

Po przerwie kawowej odbędą się też warsztaty multimedialne "Nawigacja w rodzinie". Ich osią jest półtoragodzinny film, zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Uczestnicy będą pracować na podstawie wyświetlanych konferencji, posługując się indywidualnym arkuszem ćwiczeń.

Ponieważ życiu małżeńskiemu i rodzinnemu nieustannie trzeba nadawać kierunek, trzymać stery, korygować kurs, a nade wszystko - znać cel i sens podróży, jest to świetna okazja przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie.

Na konferencję, organizowaną w ramach realizacji zadania publicznego "Promocja i ochrona zdrowia" przy wsparciu miasta Skierniewice, zapraszają Fundacja na Rzecz Wspierania Rodziny "Źródła", parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach, Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach oraz Centrum Życia i Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama