Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nuncjusz z Rwandy przyjedzie do Domaniewic

Homilię na Mszy św. podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca wygłosi abp Andrzej Józwowicz.

W najbliższą sobotę 29 września do Domaniewic przyjadą członkowie kół Żywego Różańca z całej diecezji łowickiej. Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem: "Pokój tobie, Polsko, Ojczyzno moja" i włącza się w modlitwę Żywego Różańca w intencji Polski przeżywającej 100-lecie niepodległości.

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba zaprosił na to wydarzenie abp. Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Rwandzie, który przed nominacją na to stanowisko przez lata służby dyplomatycznej dla Stolicy Apostolskiej formalnie był kapłanem diecezji łowickiej. Święcenia biskupie przyjął w maju zeszłego roku w katedrze łowickiej. Teraz ponownie zawita na ziemi łowickiej.

Pielgrzymka rozpocznie się o 10.30 Mszą św. w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach. Następnie abp Józwowicz, bp Dziuba, kapłani oraz świeccy uczestnicy pielgrzymki przejdą w procesji różańcowej do domaniewickiego sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama