GN 2/2021 Archiwum

Nie tylko na ulicach miast

W piątek 28 września po raz kolejny w miejscach publicznych w Polsce i na świecie będzie odmawiania Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Akcja „Koronka na ulicach miast”, która zainicjowana została w Łodzi, co roku odbywa się w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia.

Do modlitwy przyłączają się też wierni z diecezji łowickiej. W Żyrardowie wyznaczono 5 miejsc, gdzie będzie odmawiana koronka - przy kościele salezjanów i na skrzyżowaniach ulic Pałaca i Girarda, Nietrzebki i Skrowaczewskiego, Girarda i F. Nila, 1 Maja i Skrowaczewskiego. Ponadto koronka odmawiana będzie w należących do salezjańskiej parafii Świętych Cyryla i Metodego Nowych Kozłowicach (przy kapliczce).

W Kutnie wierni modlić się będą w obrębie skrzyżowania ulic Tarnowskiego i Zamoyskiego; w Łowiczu - na skrzyżowaniu przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza oraz przy kamieniu na skwerze Solidarności; w Skierniewicach - na rynku przed ratuszem, obok kinoteatru "Polonez", przy skrzyżowaniu obok KFC, przy krzyżu obok kościoła św. Stanisława; natomiast w Rawie Mazowieckiej w następujących miejscach: skrzyżowanie ul. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja przy sądzie, skrzyżowanie ul. Solidarności i Tomaszowskiej przy cmentarzu, rondo Henryka Skierkowskiego przy Tesco, rondo Jana Pawła II przy motelu i rondo Unii Europejskiej przy Netto.

Do inicjatywy włączają się też kapłani i wierni parafii wiejskich. Po raz drugi koronka będzie odmawiana w Boczkach Chełmońskich. Miejsce wyznaczono w pobliżu kościoła. Po raz pierwszy - w Makowie przy skrzyżowaniu ulic Akacjowej, Brzosty i Głównej, a więc też w pobliżu świątyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama