Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wizyta ziomków

W Zespole Szkół im ks. Stanisława Konarskiego już po raz czwarty gościła grupa młodzieży wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionego gimnazjum z Bad Bentheim w Niemczech.

Uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego wspólnie ze swoimi niemieckimi kolegami realizowali projekt „Kultura młodzieżowa – co nas łączy?”. W ramach projektu odwiedzili escape room oraz park trampolin w Warszawie, jako miejsca chętnie odwiedzane przez młodych ludzi, w Łodzi przyjrzeli się sztuce ulicznej, tzw. muralom, z których słynie miasto.

Grupa wzięła też udział w warsztatach muzycznych „Jazz – to nie gryzie” oraz w warsztatach plastycznych przygotowanych przez skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki. Nie zabrakło także integracji przy ognisku. Swoje wrażenia uczniowie wyrazili w dyskusji, a także tworząc plakaty o kulturze młodzieżowej. Wszyscy podkreślali jak wiele ich łączy: muzyka, sport, zainteresowania, moda i … język młodości. Dzięki wizycie uczniowie mogli  podszlifować swoje  umiejętności językowe, zawrzeć nowe przyjaźnie,  a także  pozbyć się wszelkich uprzedzeń wobec  naszych sąsiadów.  Wymiana szkolna dofinansowywana jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama