Nowy numer 41/2019 Archiwum

Papieski życiorys wyzwaniem

Jak co roku, rawscy i skierniewiccy Skauci Europy czynnie zaangażowali się w obchody Dnia Papieskiego.

W obu miejscowościach Zawiszacy przygotowali Papieska Grę Terenową dla dzieci. W Rawie start zabawy miał miejsce pod pomnikiem Jana Pawła II. Wszyscy chętni do gry zostali podzieleni na grupy. Każda z nich została poproszona o wybranie sobie nazwę. Później w ustalonej wcześniej kolejności poszczególne zespoły były „wypuszczane” na grę. Dzieci oczekujące na swój start śpiewały piosenki  i pląsały ze skautami. Punkty z zadaniami do wykonania, czekały na uczestników na placu w
centrum miasta. Nawiązywały one do faktów z życia Karola Wojtyły: biskupa i Papieża. Uczestnicy mieli np. za zadanie: ułożenie puzzli z ulubionym ciastkiem Karola Wojtyły, rozwiązanie krzyżówki dotyczącej najważniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła, odgadnięcie nazw państw po obrazkach flag, które odwiedził Papież. Na mecie na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

W Skierniewicach Gra terenowa wpisała się w obchodzony w mieście Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Zabawę, którą zlokalizowano w parku miejskim poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele św. Jakuba Ap. Podobnie jak w Rawie, także w mieście ogrodników poza znajomością życiorysu św. papieża każda z grup musiała wykazać się także różnymi sprawnościami i wiedzą z różnych dziedzin. Na dzieci czekało wiele zadań. Ich lokalizację wskazywała specjalnie przygotowana mapa. Uczestnicy musieli m.in. rozszyfrować wiadomości, ułożyć puzzle z papieżem przytulającym małą dziewczynkę, rozwiesić hamak i wykazać się umiejętnościami sportowymi. Organizatorzy przygotowali także słodki poczęstunek. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL