Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lekcja resuscytacji

We wtorek 16 października obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Skierniewicach uczniowie włączyli się w bicie rekordu w jednocześnie wykonywanej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.

W ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" prowadzonego przez WOŚP tysiące polskich uczniów w całej Polsce zdobyło wiedzę, od której może zależeć życie. Do nauki posłużyły fantomy, dzięki którym można ćwiczyć prawidłowe oddechy, masaż serca i czynności niezbędne do tego, by poszkodowani w wyniku wypadków lub zatrzymania krążenia mogli przeżyć.

W Skierniewicach organizatorem akcji był Harcerski Klub Ratowniczy działający przy Hufcu ZHP. Akcja bicia rekordu rozpoczęła się w samo południe w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa. Uczniowie ze skierniewickich szkół zanim przystąpili do bicia rekordu zapoznali się z zasadami resuscytacji, o których opowiedział Robert Moraczewski, student kierunku lekarskiego, szef klubu.

W akcji uczestniczyło ok. 150 osób. Bicia rekordu odbywało się w piętnastoosobowych grupach, które zmieniały się przy fantomach co dwie minuty. Oficjalne wyniki znane będą na początku przyszłego tygodnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama