GN 2/2021 Archiwum

Lekcja resuscytacji

We wtorek 16 października obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Skierniewicach uczniowie włączyli się w bicie rekordu w jednocześnie wykonywanej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.

W ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" prowadzonego przez WOŚP tysiące polskich uczniów w całej Polsce zdobyło wiedzę, od której może zależeć życie. Do nauki posłużyły fantomy, dzięki którym można ćwiczyć prawidłowe oddechy, masaż serca i czynności niezbędne do tego, by poszkodowani w wyniku wypadków lub zatrzymania krążenia mogli przeżyć.

W Skierniewicach organizatorem akcji był Harcerski Klub Ratowniczy działający przy Hufcu ZHP. Akcja bicia rekordu rozpoczęła się w samo południe w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa. Uczniowie ze skierniewickich szkół zanim przystąpili do bicia rekordu zapoznali się z zasadami resuscytacji, o których opowiedział Robert Moraczewski, student kierunku lekarskiego, szef klubu.

W akcji uczestniczyło ok. 150 osób. Bicia rekordu odbywało się w piętnastoosobowych grupach, które zmieniały się przy fantomach co dwie minuty. Oficjalne wyniki znane będą na początku przyszłego tygodnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama