Nowy numer 43/2020 Archiwum

Łowiczanki w Rzymie

Trwa Synod Biskupi w Rzymie. Z całego kraju delegowano przedstawicieli diecezji. Także diecezja łowicka ma swoje reprezentantki.

Synod Biskupi trwa do 3 do 28 października. Od 10 października uczestniczą w nim dwie łowiczanki - Karolina Kołodziejska i Aleksandra Dobrzyńska. Wyjazd został zorganizowany przez Krajowe Biuro Organizacji ŚDM. Młodzież podzielona jest na 3 tury, które wymiennie przyjeżdżają do Rzymu na rozmowy z biskupami.

Do tej pory Karolina i Ola rozmawiały z Polskimi Ojcami Synodalnymi, m.in. bp Markiem Solarczykiem. Codziennie uczestniczą w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas swojego pobytu dziewczyny poznały strukturę synodu, rozmawiały z młodzieżą z innych diecezji, wymieniając się doświadczeniami. Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie Rzymu.

- Podczas spotkań dowiedziałyśmy się, jak rozmawiać z kapłanami, biskupami. Debatowaliśmy wspólnie o wartości przygotowania do sakramentu małżeństwa i jak dużo daje wspólnota w życiu młodego człowieka - mówią K. Kołodziejska i A. Dobrzyńska.

Podczas pobytu dziewczyny spotkały się także z kard. Stanisławem Dziwiszem, a także przeżywały 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w miejscu, w którym cały świat go poznał. Uczestniczyły także w audiencji generalnej u papieża Franciszka. Jak zapewnia Karolina, cały czas pamiętają o diecezji i jej potrzebach. - Całym sercem jesteśmy w diecezji i z diecezją. Zdobywamy wiedzę, by po powrocie przekazać ją dalej - mówi.

Łowiczanki wracają w najbliższą sobotę, chętne i gotowe do działania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama