Nowy numer 2/2021 Archiwum

Potrzebny twój głos

Rawska parafia zachęca do głosowania na dwa projekty w budżecie obywatelskim. Pozytywny wynik umożliwi dokończenie remontu kościoła i dawnego kolegium.

Oba projekty byłyby realizowane w tramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Kompleksowy remont świątyni i gmachu pojezuickiego należących do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej trwa już prawie dwa lata i zbliża się ku końcowi.

W ramach zadania "Rawska Korona Spotkań z Kulturą - bogactwo województwa łódzkiego" będą organizowane w kościele i kolegium: wystawy historyczne i regionalne, panele dyskusyjne, koncerty muzyki organowej i występy wykonawców muzyki sakralnej, przegląd chórów parafialnych oraz zwiedzanie muzeum z okolicznościowymi wystawami, a także XVII-wiecznych krypt.

Natomiast w ramach drugiego zadania "Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu" będą w sierpniu półkolonie dla dzieci oraz sobotnie pikniki i spotkania integracyjne dla parafian i mieszkańców regionu.

Na projekty można głosować w formie papierowej lub internetowo. Więcej szczegółów na: www.parafia.rawa-maz.pl/budzet-obywatelski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama