Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wygrywa zza krat

Dotychczasowy wójt gminy Daszyna od maja siedzi w areszcie, a i tak zdobył najwięcej głosów. Poparła go prawie połowa wyborców.

W gminie Daszyna (pow. łęczycki) znane są już wyniki wyborów. I turę wygrał dotychczasowy wójt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że od maja przebywa w areszcie. Zbigniew W. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było wyłudzanie dotacji rolniczych. Nie przyznaje się do winy.

Ponieważ nie został skazany, mógł ubiegać się o urząd wójta i uzyskał bardzo duże poparcie wyborców - 48,47 proc. Do tego, żeby już w I turze został wybrany wójtem na kolejną kadencję zabrakło 28 głosów.

O tym, że w gminie odbędzie się II tura wyborów informuje uchwała Gminnej Komisji Wyborczej. Jeśli Zbigniew W. wygra wybory i później zostanie skazany, może stracić mandat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama