Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jeden mandat różnicy

Ogłoszono wyniki wyborów do sejmików województw łódzkiego i mazowieckiego. W obu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, jednak na Mazowszu rządzić będzie Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

W województwie łódzkim PiS wprowadziło do sejmików 17 radnych. 12 radnych będzie miała Koalicja Obywatelska, a 4 PSL. Oznacza to, że PiS będzie miał przewagę jednego mandatu w 33-osobowym samorządzie województwa i będzie rządzić samodzielnie. Na marszałka województwa typowany jest Piotr Adamczyk z PiS. W poprzedniej kadencji rządy sprawowała koalicja PO-PSL.

Sejmik województwa mazowieckiego tworzy 51 radnych. PiS w tym gronie będzie miało 24 przedstawicieli, natomiast Koalicja Obywatelska 18, PSL 8. Jeden mandat przypadł Bezpartyjnym Samorządowcom. Oznacza to prawdopodobnie utrzymanie dotychczasowych rządów PO i ludowców na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem z PSL. Będą mieli przewagę jednego głosu nad pozostałymi radnymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama